Italský jezdec Francesco Bagnaia o vlásek udržel třetí místo před Fabiem di Giannantoniem a zkompletoval v brněnské Velké ceně pódiový double. Vítěz sobotního sprintu dlouho vedl, tentokrát ale pronásledovatele nesetřásl. A po závodě přiznal, že na motocyklu GP26 stále nedokáže jezdit instinktivně.
- Bagnaia dojel v Brně třetí a získal čtvrté pódium v řadě
- Vedení dlouho držel, šest kol před cílem ho ale předjeli Marc Márquez a Ai Ogura
- Náskok přesto stačil na to, aby za sebou udržel nastupujícího di Giannantonia
- Po šestnáctém kole začal bojovat s plovoucím pocitem zadního kola a opotřebením přední pneumatiky
- V průběžném pořadí zůstává sedmý, na vedoucího Marca Bezzecchiho ztrácí 53 bodů
Pět kol, která chyběla
Bagnaia odstartoval znovu dobře a brzy se ujal vedení. Tentokrát si ho ale udržet nedokázal. Šest kol před cílem ho předjel týmový kolega Márquez a vzápětí i pole sitter Ogura. Náskok přesto stačil na to, aby uhájil třetí příčku před dotírajícím di Giannantoniem. „Jsem spokojený. Zlepšujeme se, přibližujeme se tempu. Dnes nám chybělo posledních pět šest kol,“ řekl Bagnaia po čtvrtém pódiu v řadě.
Limity přitom cítil celý víkend. „Věděl jsem, když jsem se díval na Marka, Aie i Diggiu, že mi přes víkend chyběly jedna dvě desetiny. Dnes jsem v prvních kolech zkoušel všechno, abych kontroloval závod, a až do šestnáctého kola jsem byl docela sebejistý,“ popsal. Pak ale přišly potíže. „Neměl jsem vibrace jako včera, ale začal jsem mít víc plovoucí pocit se zadním kolem. Jakmile mě Marc předjel, začal jsem se hodně trápit s předkem a musel jsem je nechat odjet,“ uvedl.
Když se odstup ustálil, Ital znovu zrychlil. „Když jsem byl 1,2 sekundy za nimi, začal jsem zase tlačit a tempo bylo dobré, ale ne dost dobré. Akorát na dojezd na pódiu,“ shrnul. Závěr proto pojal opatrně. „V posledních kolech jsem se snažil být přesný a dokončit závod dobrým způsobem,“ dodal s tím, že tým prověří hlavně rostoucí opotřebení přední pneumatiky a pokusí se zlepšit do Assenu.
Pořád příliš mnoho přemýšlení
Přestože je Bagnaia letos výrazně konzistentnější než v minulé sezoně, sám cítí, že na motocyklu GP26 stále nejede zcela přirozeně. „Myslím, že motorku trochu moc řídím. Když přemýšlíte, normálně trochu ztrácíte. Když jedete přirozeně, všechno přichází snáz,“ vysvětlil. Bere to ale jako součást procesu. „Loni jsem ztratil hodně sebevědomí. Potřebuju budovat rychlost a myslím, že právě v tom se zlepšujeme,“ uvedl.
Naději vidí i ve srovnání s konkurencí. „Marc odváděl celý víkend fantastickou práci. Přibližujeme se i díky tomu, že hodně tlačíme a sledujeme data. A přibližujeme se i Aprílii, která se tento víkend trápila víc než my,“ poznamenal Bagnaia. V průběžném pořadí mu sedmé místo zůstává, na nepřítomného lídra Bezzecchiho ale ztrácí 53 bodů.
Zdroj: Crash.net
