Maršál, kterého v Brně zasáhl italský jezdec Marco Bezzecchi po pádu ve sprintu, promluvil poprvé veřejně. Muž jménem Ladislav popsal šok i nečekanou vlnu celosvětové pozornosti, do níž ho incident vrhl. A přesto vůči jezdci nechová zášť.
- Bezzecchi byl vyloučen ze zbytku brněnské Velké ceny za to, že zasáhl maršála snažícího se po pádu odklidit jeho motocykl
- K incidentu došlo ve třetí zatáčce v předposledním kole sprintu, odvolání Aprílie bylo zamítnuto
- Maršál Ladislav popsal pro TNT Sports šok i těžké chvíle, když se záběry rozšířily mezi fanoušky
- Celou situaci označil za čistou nehodu způsobenou nedorozuměním
- Bezzecchi se mu omluvil osobně i veřejně, čehož si maršál cení
Šok a noc plná pochybností
Většina pozornosti se po sobotním sprintu upnula k incidentu, nikoli k výsledku závodu. Dopadlo to nejen na Bezzecchiho, ale i na samotného maršála, který, jako málokdo, není zvyklý ocitnout se uprostřed události s globálním dosahem.
„Jsem v pořádku,“ řekl Ladislav, když s ním v neděli hovořila stanice TNT Sports. Vzápětí ale přiznal, jak náročné chvíle prožil. „V tu chvíli jsem byl v šoku a v noci, když se zvedla ta vlna kolem videa a všichni fanoušci, celý svět to viděli, jsem byl opravdu na dně, protože je to pro mě něco nového,“ svěřil se.
Vůči italskému jezdci ale nehledal vinu. Naopak. „Určitě byl ve stresu a chápal jsem jeho situaci: havaroval,“ uvedl maršál a vysvětlil, jak k celé nešťastné situaci došlo.
Čistá nehoda, ne úmysl
Ladislav popsal okamžik, který obletěl svět, jako sled nešťastných náhod. „Dělal jsem svou práci, šel jsem pro motorku a zvedl ji. Stiskl jsem spojku a snažil se ji nadzvednout, protože byla pořád nastartovaná. Motorka se ale rozjela, tak jsem ji chtěl položit zpátky a ona zabrala,“ líčil.
Právě to mohlo podle něj vést k osudovému nedorozumění. „Asi si myslel, že jsem to udělal schválně, ale byla to čistá náhoda. Pak všichni viděli, co se stalo,“ dodal.
Bezzecchi se v neděli ráno omluvil veřejně společně s vedením MotoGP a za maršálem zašel i osobně. To pro Ladislava znamenalo hodně. „Viděl jsem to a pak za mnou přišel a omluvil se mi osobně. Chápu ho a přeji mu hodně štěstí. Opravdu pro mě hodně znamená, že se omluvil,“ uzavřel maršál.
Zdroj: TNT Sports
Zdroj foto: Profimedia
